Zadzwoń: 661 427 773

Domeny

Skuteczny adres strony to połowa sukcesu w marketingu internetowym. Pomagamy w wyborze nazwy, rozszerzenia, rejestrujemy i utrzymujemy domeny.

Jeżeli zastanawiasz się nad nazwą strony, to poniżej znajdziesz podstawowe zasady tworzenia optymalnej domeny internetowej:

Jeżeli działasz na terenie Polski optymalną domeną będzie adres z końcówką .pl. Jest to budzące zaufanie, najpopularniejsze i najbardziej rozpoznawalne rozszerzenie w Polsce. Jeżeli Twoja działalność wybiega poza obszar Polski dobrym pomysłem będzie nazwa z rozszerzeniem .com. Możesz również wykupić obie domeny jednocześnie.

Domena powinna być stosunkowo krótka, łatwa do zapamiętania i podyktowania przez telefon. Według badań najlepiej powinna mieć do 8 znaków, i nigdy nie przekraczać 20 (wyjątkiem są domeny przeznaczone do pozycjonowania innych serwisów). Najlepiej jak nazwa jest chwytliwa, wpadająca szybko w ucho.

Unikaj polskich znaków w nazwie, są kłopotliwe w dyktowaniu i są mylone z domenami IDN (domenami z polskimi znakami: ą, ę, ż, ź np. żarówki.pl). Nazwa powinna być jednoznaczna, tak samo pisana jak wymawiana (citrix.pl czy cytriks.pl?)

Generalnie lepiej rejestrować domeny bez myślników "-" (wyjątkiem są domeny, które służą do pozycjonowania). Taki adres jest krótszy, łatwiejszy do podyktowania, zapamiętania i wpisania w przeglądarkę. Może zdarzyć się sytuacje, gdzie domenę tak samo brzmiącą z "-" i bez "-" zarejestrują dwie różne osoby. Dobrym rozwiązaniem jest rejestracja obu domen jednocześnie z "-" i bez "-" i przekierowanie na jedną z nich (wtedy nie będzie miało znaczenia, który adres wpisze się w przeglądarkę).